دسترسی سریع

21

3

4_2

10_1

دبیرخانه همایش

 

 

 

آدرس دبیرخانه :

مشهد مقدس؛ خیابان عدل خمینی (ره)

عدل خمینی 60 - پلاک 172 - طبقه همکف

 

صفحه اینستاگرام :

instagram.com/2st.aege2022

 

تلفن دبیرخانه :

05138820210
زمان پاسخگویی : 
ساعات اداری
 

تلفن همراه :

09050244532

(تماس-پیامک-واتساپ)

 
 ايميل همايش :

Info@tadbir-aege.ir

 

پیام دبیر علمی همایش
سه شنبه 08 شهریور 1401
پیام دبیر علمی همایش

 

 کشور ايران با توجه به موقعيت جغرافيايی و استراتژیک حساس خود، هم اکنون در مقطعی از تاريخ و در مرحله ای از توسعه قرار گرفته است كه تحت هر شرايطی بايد مقوله ‌توسعه پايدار را به طور جدی مورد توجه قرار دهد و نگاه ویژه ای به علوم و فنون جدید در راستای بهبود بهره وری داشته باشد. 

جالب است بدانید ایران به عنوان کشوری در حال توسعه، از نظر تولید علم جز 5 کشور اول دنیاست و این ادعا بر اساس انتشار مقالات و کتب بین المللی می باشد، اما متاسفانه نتوانستیم طرح و ایده های علمی و تحقیقاتی را عملیاتی کنیم و در بسیاری از علوم جایگاهی در خور شأن ایران را ایجاد کنیم، حال آنکه نیروی انسانی و ایده علمی و تحقیاتی آن را داریم.

تحقق اين امر زمانی ممكن خواهد بود كه بتوانيم با فرهنگ سازی صحیح، اطلاع رسانی، سرمایه گذاری و استفاده همزمان از تجربه و سوابق در کنار ابعاد جدید علوم پایه، مقوله مهم و حیاتی توسعه پایدار را در جامعه گسترش دهیم و مسلماً بدون آموزش و ترویج توسعه پایدار در کشور نمی توان به نتیجه ای مطلوب دست يافت.

در راستای تحكيم و عملياتی نمودن اين عزم فراگير و بهره برداری مناسب از بركات آن، بر آن شدیم تا به منظور پیشگیری از عوارض و مشكلات احتمالی پيش رو، با توکل بر عنایت حضرت باری تعالی، با حمایت و مشارکت موثر دستگاه های علمی و اجرایی و با هدف آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین متدهای پژوهشی انجام یافته، امیدواریم بتوانیم بیش از پیش به نتایج و اهداف بالاتر و والاتری دست پیدا کرده و در مقابل پژوهشگران  این همایش سربلند گردیم.

هر یک از علوم معرفی شده در این همایش به عنوان محور، حوزه عملکردی و تحقیقاتی بسیار گسترده ای دارند  که با توجه به اهمیت آن بایستی بطور ویژه به آن پرداخت. محورهای این همایش جز علوم پایه و مادر هستند و خود ده ها زیرشاخه علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی دارند.

هدف اصلی ما از برگزاری "دومین همایش بین المللی تدبیر علوم کشاورزی، محیط زیست، جغرافیا و انرژی پایدار" بر اساس منویات مقام معظم رهبری و در راستای شعار سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" خواهد بود. امیدواریم که بتوانیم گامی هرچند کوچک در راستای تحقق توسعه پایدار جمهوری اسلامی ایران برداریم.

اساتید، کارمندان، پژوهشگران، محققان، دانشجویان و معلمین عزیز می توانند علاوه بر ارسال مقاله، ما را در این همایش به صورت عضو کمیته علمی و عضو کمیته داوران همراهی کنند.

لازم به توضیح است برای پژوهشگرانی که در دوره اول همایش ما را همراهی کرده و شرکت کردند، تخفیف ویژه ای در نظر گرفته شده است.

 

 

    دبیر علمی همایش 

دکتر عباسعلی احترام پور


" دومین همایش بین المللی تدبیر علوم کشاورزی، محیط زیست، جغرافیا و انرژی پایدار " در آبان ماه سال 1401 و پس از برگزاری موفق نخستین دوره این همایش در اردیبهشت ماه 1398 در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
لذا از کلیه اساتید، محققان، پژوهشگران، کارمندان، دانشجویان، مراکز علمی، ادارات، سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی جهت همکاری در این رویداد بزرگ علمی دعوت بعمل می آید.

HSE , GIS , RS , ISI , ISC , agriculture , water crisis , Tourism , Energy , Natural resources , environment ,Geography
1
کنفرانس جو